ul. Tczewska 41 83-110 Rokitki
+48 600 886 902
array(11) { ["facebook"]=> string(1) "1" ["linkedin"]=> bool(false) ["twitter"]=> bool(false) ["instagram"]=> bool(false) ["pinterest"]=> bool(false) ["googleplus"]=> bool(false) ["stumbleupon"]=> bool(false) ["rss"]=> bool(false) ["vimeo"]=> bool(false) ["youtube"]=> bool(false) ["flickr"]=> bool(false) } Facebook

Na czym polegają zajęcia Aerial fitness i Aerial stretching?

50010174_2425305264178325_5944909382536921088_n

Zastanawialiście się czym są zajęcia aerial i na czym one polegają?
Podstawową zaletą ćwiczeń na hamaku jest „pozbycie się” ciężaru własnego ciała, który ze stawów i kręgosłupa przeniesiony zostaje na chustę. Hamak nie tylko stanowi rekwizyt do ćwiczeń, ale przede wszystkim wykorzystywany jest w celu rehabilitacyjnym i wzmacniającym. Dodatkowo zajęcia aerial bazują na ćwiczeniach rozciągających, uelastyczniają ciało, zwiększają ruchliwość stawów i głęboko rozciągają mięśnie.

Niektórzy bardzo szybko przechodzą proces adaptacji i już na pierwszych zajęciach mogą wykonać podstawowe figury. Inni potrzebują dwóch lub trzech spotkań, by przyzwyczaić się do tego, że czasem jest niestabilnie, nie czujemy gruntu, przyjmujemy pozycje skośne lub odwrócone. To nowe rzeczy dla naszego ciała, percepcji i zmysłów.

Pozycja odwrócona, która pojawia się na zajęciach jest bardzo korzystna dla naszego kręgosłupa. Dajemy krążkom międzykręgowym przestrzeń i czas, aby znów stały się elastyczne i spełniały swoje anatomiczne funkcje. Takie ułożenie odciąża dyski kręgosłupa, rozluźnia napięcie mięśniowe i zmniejsza bóle pleców. Dzięki odciążeniu dysków następuje regeneracja przebiegających w nich włókien nerwowych. W efekcie pozbywamy się bólu, a cały kręgosłup odzyskuje swoją pierwotną długość.

Jedna z naszych klientek początkowo bała się hamaków – miała problemy z błędnikiem i łapaniem równowagi. Po powrocie z zajęć odczuwała zawroty głowy. Być może w tym wszystkim znaczenie miało fakt, że cierpi na chorobę lokomocyjną. To normalne! Wraz z kontynuacją zajęć aerial ciało przyzwyczaja się do nowych doznań i problem znika

Ciekawym doznaniem jest to, że podczas sesji aerial można przez chwilę znów poczuć się jak dziecko, wrócić wspomnieniami do zabaw na trzepaku czy na huśtawce zamocowanej na gałęzi drzewa. Hamak budzi dużo pozytywnych skojarzeń, pozwala oderwać stopy od ziemi i zwyczajnie poddać się działaniu grawitacji.

Chcesz spróbować?
Zapraszamy
9:00 poniedziałek – Aerial fitness
18:00 wtorek – Aerial fitness
20:00 środa – Aerial stretching
8:30 sobota – Aerial stretching