GABINET MASAŻU I REHABILITACJI

Wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia oraz sprzęt.
Oferujemy szeroką gamę zabiegów, wykonywanych przez profesjonalistów :

 • mgr Katarzyna Pawlak
  Magister Fizjoterapii
  (na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) specjalizacje : „Instruktor Odnowy Biologicznej”, ” Trener Siłowy” oraz ” Trener Zdrowia” (Health Coach)
  Fizjoterapeutka na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2014 w Gdańsku i Sopocie. Ukończyła szkolenie z „Suchego Igłowania”
 • mgr Jakub Pawlak
  Magister Fizjoterapii (na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) specjalizacje : „Instruktor Odnowy Biologicznej”, ” Trener Siłowy” oraz ” Trener Zdrowia” (Health Coach)
  Fizjoterapeuta na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2014 w Gdańsku i Sopocie
  Ukończył 3 poziomy kursu Terapii Manualnej wg koncepcji Maitland
  Ukończył Rozszerzony Kurs Masażu 1 stopnia
  Ukończył kurs PNF – Proprioceptive Neuromuscular Facilitation
 • Ewelina Śliwińska
  Masażystka- absolwentka dwuletniej szkoły medycznej w Gdańsku             Odbyła staż zagraniczny w Portugalii. Instruktor Fitness, Ukończyła szereg kursów, takich jak : Terapia bólu na tkankach miękkich,  Zdrowy kręgosłup, Stretching ABT,TBC,Body Shape i inne. Terener Personalny, Instruktor Siłowni, Szkolenie Sauna Mistrzów

Elektroterapia

Metoda fizykoterapeutycza wykorzystująca oddziaływanie prądu elektrycznego na organizm. Efekt jej działania jest zwykle uzależniony od rodzaju zastosowanego prądu i jego parametrów.

Stosowane przez nas rodzaje prądów:

GALWANIZACJA – zabieg elektroleczniczy na bazie prądu stałego.

JONOFOREZA (jontoforeza) – wprowadzenie do tkanek siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo (leków).

ELEKTROSTYMULACJA – zabieg elektroniczny, w którym wykorzystuje się prąd impulsowy, celem stymulacji pracy nerwów i mięśni. Zapobiega to zanikom mięśniowym przy unieruchomieniu lub wspomaga usprawnianie pracujących mięśni.

PRĄDY TENS – przezskórna stymulacja elektryczna, wykorzystująca prądy impulsowe małej częstotliwości celem zmniejszenia bólu. Zabieg szczególnie przydatny w zwalczaniu bólu po przebytych uszkodzeniach nerwów obwodowych, bólów fantomowych, nerwobólu; mniej spektakularne efekty w leczeniu neuropatii obwodowych oraz bólu związanego przyczynowo z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego.

PRĄDY DIADYNAMICZNE (zwane DD lub prądami Bernarda) – zabieg składający się z komponenty prądu stałego oraz prądu sinusoidalnie zmiennego o częstotliwości 50 Hz. Wykazują silnie wyrażone działanie przeciwbólowe oraz przekrwienie, a także stymulujące mięśnie do pracy.

PRĄDY INTERFERENCYJNE (prądy Nemeca) – są to prądy średniej częstotliwości modulowane w amplitudzie z mała częstotliwością. Efekty terapeutyczne to: działanie przeciwbólowe, pobudzenie do skurczu mięsni szkieletowych, rozszerzenie naczyń krwionośnych, wpływ na autonomiczny układ nerwowy, usprawnienie procesów odżywczych i przemiany materii, wytworzenie w głębi tkanek biologicznie czynnego bodźca elektrycznego, działanie na duże objętości tkanek.

Cena:
20 zł za zabieg

Pole Magnetyczne

Metoda terapeutyczna polegająca na oddziaływaniu zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości na organizm. Zaletą pola magnetycznego jest równomierne przenikanie wszystkich tkanek, co ułatwia stosowanie tego zabiegu. Znajduje swoje zastosowanie w gojeniu się ran, przyspieszeniu zrostu kostnego, przyspieszeniu szybkości przepływu bodźców eferentnych i aferentnych w związku z oddziaływaniem na synapsy nerwowe oraz na działaniu immunostymulacyjne.

Cena:
20 zł za zabieg

Ultradźwięki

Metoda fizykoterapeutyczna wykorzystująca fale akustyczne ( o częstotliwości 0,8 – 3 MHZ). Podstawowym efektem działania ultradźwięków na tkanki jest działanie mechaniczne zwane „mikromasażem”, a spowodowane jest wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej. Również bardzo ważną składową ich działania jest wpływ na biochemię tkanek, prowadzący do ich lepszego utleniania. Działanie ultradźwięków polega na działaniu przeciwbólowym, zmniejszającym napięcie mięśniowe, rozszerzającym naczynia krwionośne, hamowaniu procesów zapalnych, powstawaniu związków aktywnych biologicznie, hamowaniu układu współczulnego oraz przyśpieszeniu wchłaniania tkankowego.

Jedną z opcji wykorzystania ultradźwięków jest fonoforeza – metoda przezskórnego wprowadzania leków za pomocą ultradzwięków.

Cena:
20 zł za zabieg

Laser

Metoda terapeutyczna wykorzystująca promieniowanie laserowe w celach leczniczych. W naszym gabinecie stosowana jest biostymulacyjna forma lasera. Laseroterapia to zabieg, który wykorzystują własności skupionej wiązki światła do wspomagania leczenia dolegliwości bólowych. Działanie biostymulacyjne niskoenergetycznego promieniowania laserowego wyraża się poprawą ukrwienia i odżywienia tkanek, pobudzeniem regeneracji komórek i naczyń krwionośnych. Działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Cena:
20 zł za zabieg

 

Badanie fizjoterapeutyczne

Od tego powinien zaczynać się proces leczenia. Na pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta przeprowadza wywiad chorobowy z pacjentem oraz dokonuje badania poprzez testy, pomiary oraz ocenę funkcjonalną. Następnie stawia się hipotezę na temat przyczyny dysfunkcji pacjenta. Na tym też spotkaniu fizjoterapeuta wraz z pacjentem ustalają strategię działania ( zalecane zabiegi)

Cena: 170 zł

Masaż relaksacyjny

Jest to forma masażu, której głównym celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego , relaksacja umysłu oraz pełne odprężenie pacjenta. Jest to masaż niskobodźcowy, dzięki czemu ma za zadanie pełną relaksację. Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni.

Cena:
90 zł (25 min)
140 zł (50 min)

Masaż leczniczy z elementami terapii manualnej (koncepcji MAITLAND) 

Jest to forma masażu, która ma za zadanie zmniejszenie objawów chorobowych, a w konsekwencji pełne wyleczenie dysfunkcji chorobowej. Często też stosowany jako wsparcie w leczeniu jednostek chorobowych ortopedycznych czy urazowych w sporcie. Masaż ten ma wpływ na mięśnie, skórę, tkankę podskórną, układ powięziowy, stawy, układ nerwowy oraz układ hormonalny. Masaż doprowadza do zwiększonego przepływu krwi co w miejscu uszkodzenia daje szybsze usuwanie substancji drażniących receptory bólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Głównym działaniem jest jednak zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz poprawa integralności układu powięziowego i mięśniowego. Dodatkowo terapia manualna to innowacyjne techniki łączące techniki terapeutyczne działające na stawy, mięśnie i tkankę nerwową. W pracy z pacjentami terapia manualna daje wysoki procent skuteczności co potwierdza wiele badań naukowych.

Cena:
90 zł (25 min)
140 zł (50 min)

Terapia z elementami terapii manualnej (koncepcji MAITLAND) oraz ćwiczeniami 

Forma leczenia, która najmocniej skupia się na leczeniu danej dysfunkcji. Terapeuta dostosowuje formę leczenia (masaż, terapia manualna oraz ćwiczenia) do danego problemu. Terapia manualna to innowacyjne techniki łączące techniki terapeutyczne działające na stawy, mięśnie i tkankę nerwową. W pracy z pacjentami terapia manualna daje wysoki procent skuteczności co potwierdza wiele badań naukowych. Połączenie terapii z ćwiczeniami pozwala na utrzymanie efektów terapii, uczy pacjenta jak pracować w domu oraz pozwala na profilaktykę urazów.

Cena:
90 zł (25 min)
140 zł (50 min)

Ćwiczenia indywidualne

To forma pracy z pacjentem skupiona bardziej na indywidualnej pracy pacjenta pod nadzorem terapeuty. Ćwiczenia pozwalają na utrzymanie efektów terapii, uczą pacjenta jak pracować w domu oraz pozwalają na profilaktykę urazów. Ćwiczenia podobnie jak terapia manualna prezentują wysoką skuteczność i są chętnie stosowane przez pacjentów. Ten sposób pracy polega często na wzmocnieniu odpowiednich partii mięśniowych, rozluźnienie innych partii oraz ustabilizowanie danej części ciała. Oczywiście sposób oraz okolica na którą oddziałujemy zawsze jest odpowiednia w stosunku do okolicy dysfunkcji, która została określona w badaniu fizjoterapeutycznym.

Cena:
80 zł (25 min)
130 zł (50 min)

Kinesiotaping

Plastry kinesiotape są zbliżone do elastyczności ludzkiej skóry. Dzięki takiej budowie pozwalają na delikatne i efektywne leczenie w Reedukacji systemu nerwowo-mięśniowego, które pomaga ulepszyć przepływ krwi / limfy, oraz przynosi ulgę w bólach mięśniowych. Stosowane aplikacje mogą mieć funkcję stabilizującą, odciążającą czy limfatyczną.

Cena :
50 zł za aplikację

FALA UDERZENIOWA – (aparat BTL 6000 SWT TOPLINE POWER)

Jest to wysokoenergetyczna słyszalna fala dźwiękowa, która jest kierowana do bolesnych obszarów ciała pacjenta co prowadzi do rozpuszczenia złogów wapnia i lepszego ukrwienia, co prowadzi ostatecznie do zwalczenia bólu.
Wskazania :
– Ostroga piętowa
– Zapalenie kaletki ścięgna Achillesa
– zapalenia i zwapnienia ścięgien stawu barkowego
– łokieć tenisisty oraz golfisty (zapalenie nadkłykcia)
– zapalenie więzadła rzepki – kolano skoczka
– bolesny punkty w mięśniach (punkty spustowe)
– ból okolicy biodra i pasma biodrowo-piszczelowego
– ból przyczepu ścięgna podkolanowego
– ból dłoniowej strony nadgarstka
– akupunktura
– choroba zwyrodnieniowa stawów ręki 1 stopnia

Koszt zabiegu : 50 zł

LASER WYSOKOENERGETYCZNY – (aparat BTL-6000 HIL)

Urządzenie to emituję energię w postaci światła, by stymulować miejscowo tkankę biologiczną. Prowadzi do przyspieszenia gojenia, zwiększenia metabolizmu, reakcji uśmierzających ból oraz stan zapalny.
Zabieg szczególnie polecany przy:
– dolegliwościach bólowych (zespół bólowy lędźwiowego oraz szyjnego odcinka kręgosłupa, zespół bolesnego barku)
– zapalenia ścięgien, zapalenie stożka rotatorów, zwyrodnienia stawów, urazy mięśni i ścięgien, punkty spustowe
– zwapnienia mięśni
– ostroga piętowa
– zespół cieśni nadgarstka
– blizny, opryszczki, krwiaki
– kontuzje i urazy sportowe

Koszt zabiegu: 50zł